15.8 C
Lefkoşa
Salı, Mart 28, 2023

Bitcoin miras kalır mı? Rumen kripto milyarderi öldü

Must Read

 

advertisement Kripto paralarda bu kez yeni bir gündem var. Bir milyarderin vefat etmesi “Bitcoinlerine ne olacak?” tartışması başlattı. Hukukçulara göre, Bitcoin miras olarak devredilebilir hatta şifresi vasiyetnameye bile yazılabilir.

Ölümüyle ilgili spekülasyonların yanında milyarderin Bitcoin’lerine ne olacağı da tartışılmaya başlandı. Çünkü Popescu’nun en az 1 milyar dolarlık bir kripto para varlığı olduğu düşünülüyor. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Medeni Hukuk Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapan Doç.Dr. Murat Topuz konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 Topuz, “Kripto para ya da bunun en önemli türü olan bitcoin bir değerdir. Miras hukukunda da maddi olarak değer teşkil eden para ile ölçülebilen değerler mirasa dahildir ve mirasçılara intikal eder” dedi. Türkiye’de şu an milyonlarca kişinin kripto para işlemi yaptığı tahmin ediliyor.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Fikri Ataoğlu: “Kapalı Maraş adımı doğru yorumlanmalı”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kapalı Maraş’ın gerek ülke turizmi, gerekse ülke ekonomisi için önemli olduğunu söyledi. Kıbrıs Türk...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img